Skip to main content
Family Court of Western Australia
Print page
  • Small Text
  • Medium Text
  • Large Text

Daily Court List

Note: you may wish to use your browser's "Find" function to facilitate searching. This should be available from the "Edit" menu on your browser

DAILY COURT LIST - THURSDAY, 27 APRIL 2017


THE HONOURABLE JUSTICE THACKRAY

COURT 2.1 - LEVEL 2

Appeal Directions at 10:00 AM

Alshama A & Liu Z

JUSTICE DUNCANSON (Duty Judge)

COURT 3.3 - LEVEL 3

Duty Judge List at 10:00 AM

Cathcart P A & L B

Return of Subpoena at 10:00 AM

Johnson C A & Rodgers M E

Duty Judge List at 10:00 AM

Johnson C A & Rodgers M E

Return of Subpoena at 10:00 AM

Marlow J F & D M

Duty Judge List at 10:00 AM

Majok M D & Diing D D

Return of Subpoena at 10:00 AM

Sandes M A & Taylor K

Duty Judge List at 10:00 AM

Marlow J F & D M
Martin K L & Glover T L
Sadek A & G R
Sandes M A & Taylor K
Srdinsek A G & Hender M C
Thomas S M & Turner G
Walsh C J & S M

MAGISTRATE MONAGHAN

COURT 2.3 - LEVEL 2

Special Appointment at 9:30 AM

Bailey J N & Elliott M S

Readiness Hearing at 10:00 AM

Ranaldi A A & Cortopassi A G

Special Appointment at 10:00 AM

Cuomo I & D M G
Blake B N & Muller N
Helliwell M J & C J
Boddy M H & S P
Will L S & J R
Chisakula G A & Mcmillan D R
Creedy C D & Place S L
Delvin J K & Scott S D
Kennamer B S & M J
Smith G E D & Lam Smith A L
Voon Y H & Mo L
Weldon S K J & Kelly R D
Williams C E & Phillips J L

Special Appointment at 12:00 PM

Donaldson J A & O'Dea G L

Special Appointment at 12:15 PM

Karolyi S & B H

Special Appointment at 12:30 PM

Thouvenot B M & Batham S M

Special Appointment at 2:15 PM

Mcguire M C & Wall S B M
Papalia F R & Lipari B R

MAGISTRATE ANDREWS

COURT 5.1 - LEVEL 5

Judgment at 9:30 AM

Thwaites S P & R D

Rolling Trial at 10:00 AM

O'Sullivan J L S & Brown A

MAGISTRATE STEWART

COURT 3.4 - LEVEL 3

Special Appointment at 9:30 AM

Unger M F R & S L
Bennett R C & H E
Little J B & Ahmat F R
Saunders B P & Johnson S T

Special Appointment at 10:00 AM

Eade A F & P R
Hawser C & Lynam V

Special Appointment at 11:00 AM

Pilbeam D J & R A

Special Appointment at 11:30 AM

Giblett M A & Bush M A

Special Appointment at 2:15 PM

Davey M L & Lee M W

MAGISTRATE WALTER (Duty Magistrate)

COURT 3.1 - LEVEL 3

Special Appointment at 9:30 AM

Tsonis A & K J Lee
Bates K M & S W
Fleay S J & Salihovic S
Reid A E & Maasen A K

Directions at 10:00 AM

Bennett S & Strickland T J
Golding L B & A D
Guest T K & I A
Levey D J & D L
Meadmore S J & Woodrow M & Department Of Housing And Public Works
Radici M A & G
Saab J A M & G
Treloar L M & N M
White M L & D J
Wholley A K & Azzopardi M A

Special Appointment at 2:15 PM

Chambers P J & E
Dawson C & Geerlings B A
Hansord A L & B J

MAGISTRATE CALVERLEY

COURT 3.2 - LEVEL 3

Special Appointment at 9:30 AM

Haze A R & Mackie J

Return of Subpoena at 9:30 AM

Haze A R & Mackie J

Special Appointment at 9:30 AM

Pahau M G & L H

Return of Subpoena at 9:45 AM

Gregory N B & K

Special Appointment at 10:00 AM

Burke J L & K
Blythman D G & R

Return of Subpoena at 10:00 AM

Blythman D G & R

Special Appointment at 10:00 AM

Ferraro M & A
Hogg C E & Mckone J G & Hogg A D & Lowther M
Merhi G P & Woodruff L A

Return of Subpoena at 10:00 AM

Te Rito T K & Te Rito S M W K & Mclennan C B

Special Appointment at 10:00 AM

Te Rito T K & Te Rito S M W K & Mclennan C B

Special Appointment at 11:00 AM

Holt N C & Ferguson M L

Special Appointment at 11:30 AM

Young S M & Miller P A

Special Appointment at 12:00 PM

Farrell J P & Edmonds N R

MAGISTRATE KAESER

COURT 5.2 - LEVEL 5

Special Appointment at 9:30 AM

Scully T A & Romeo C M

Return of Subpoena at 9:30 AM

Taylor C J & C J

Special Appointment at 9:30 AM

Walley S A & Riley C R

Special Appointment at 10:00 AM

Geier S R & J D
Gregory A J & Kay K A
Hunt J R & Marshall N M

Special Appointment at 11:00 AM

Hunt J R & Marshall N M
Grinter M C & Philp R

Special Appointment at 12:00 PM

Marshall E C & Tebbutt R L

MAGISTRATE TYSON

COURT 2.4 - LEVEL 2

Return of Subpoena at 9:30 AM

Amanyar S & Elham A R
Dhue A L & N F
Duong U & H L
Fairbanks S J & Unkovich C L

Return of Subpoena at 9:45 AM

Coates S R & Preston J
Corbett J M P & Ballack J C
Healey M D & R J
Tinecheff M E & Cousins B L

Special Appointment at 10:00 AM

Amanyar S & Elham A R
Brown A M R & Holland T L

Return of Subpoena at 10:00 AM

Castanon-Fernandez T L & Tito T A

Special Appointment at 10:00 AM

Tanjung F P & Smith K J
Castanon-Fernandez T L & Tito T A

Return of Subpoena at 10:00 AM

Gray A M & Te Paa D P H

Special Appointment at 10:00 AM

Gray A M & Te Paa D P H
Mcdonnell S D & M W

Special Appointment at 12:00 PM

Smith A C & Humble M J

Return of Subpoena at 12:00 PM

Smith A C & Humble M J

MAGISTRATE OSBORN

COURT 3.5 - LEVEL 3

Special Appointment at 10:00 AM

Brook A J & Brook J L & Svensden S K

Return of Subpoena at 10:00 AM

Choppy H A & Chard-Walker A D

Special Appointment at 10:00 AM

Choppy H A & Chard-Walker A D

Return of Subpoena at 10:00 AM

Rendell S K & C A

Special Appointment at 10:00 AM

Cousens C & Justins B
Fischer B J & Kubitza D J R
Hart J B & Smith M F
King L & Howie K A
Luppino R A & Taylor T M
Mckenzie S & Scott S
Prasad A A & Soyara S
Saxton J M & Adams L J

Special Appointment at 10:30 AM

Mackenzie M J & Allan J B

Special Appointment at 11:30 AM

Crowhurst G C & D J A

Special Appointment at 12:30 PM

Mahmoudi M & Jahangiri J

Judgment at 2:00 PM

White U A & M D

Special Appointment at 2:15 PM

Spagnolo F A & L

ACTING MAGISTRATE DE MAIO

COURT 2.2 - LEVEL 2

Child Related Hearing List at 10:00 AM

Delaney S M & Heel J M
Everett R A & O'Connor E M
Ryniker C P & Turner A D
Walters K S & Melling A S

Child Related Hearing List at 11:00 AM

Adams K M & Ugle M R & Adams G
Florens P A & B M
Larenjeiro T C & Shepheard E R
Mccleery D P & Blake T

Special Appointment at 2:45 PM

Chugani S D G & Kaheil I

REGISTRAR KUURSTRA

COURT 2.5 - LEVEL 2

Divorce List at 10:00 AM

Adamson E & A
Dewar K E & R R
Donlevy L M & Blunt K R
Goodwin S S & S R
Kalyniuk K E & Howie D A
Keeler S L & Poole A D
Lee H K L & Fraser S J F
Little G M & N W
Miller R B & N R
Nicholson J K & R D
Paul C D P & Matasci C A
Rea V C & Madeja M M
Ricciardello M E & G M
Walsh A J & L W
Willis P R & J T

Divorce List at 11:00 AM

Barndon N E & T V
Bates B E & Mcghie A G
Byford R J & T L
Clark R G R & S K
Hare K L & Sudrot G
Mack S W & Matheson J L
Micallef C L & M A
Miranda V & Lardi J R
Neilson M L & J M
Stubbs R T & C
Teale R T E & K R
Thomas-Smith M P V & Smith L K G
Waihi D C & D J
Walter A J & Congdon D M
Watter C & Rais S A

Divorce List at 12:00 PM

Caputo V & Sepe Caputo V
Catchlove D W & N J
Cole M R & J G
Delli-Benedetti L M & P E
Elahee T & Chen H
Hodgson J I & T G
Just J A & J
Lang R L & Elliott P P
Pomponio B & N L
Wheals S & A J

Divorce List (Joint) at 2:15 PM

Bader G W & T J
Cannon M J & K A
Cheetham J M & J L
Ferguson R J & C L
Foster E A & D'Souza A S
Gibson R E & C L
Hillary B C & Hillary A
Katselas A H & Fotiou A
Michael D J & Dey S
Mitchell D J & A L
Murphy R A & Thoms D M
Murray A J & L J
Pastor J L & S L
Pearson S J & C L
Ross D A & Bartschi M
Rainsford M D & D C
Scariati M & Pushpanathan R P
Scobbie M J & Baxter L M
Seetaram R & H
Sharland J & J A
Singh G J & Kaur R
Smith S M & C L
Somerville-Brown L M & P M
Spencer C P & L M
Thorson C A & F G R
Tregilles D R & J M
Waters S P & N M
Weir C S & Hatch J
Wills L K J & A S
Young N & L
Zhang C & Wang T

REGISTRAR FORREST (Duty Registrar)

CONFERENCE ROOM 2.39 - LEVEL 2

Conciliation Conference at 9:15 AM

Taraborrelli M R & A M

Conciliation Conference at 9:45 AM

Ravenhill A M & R A

Conciliation Conference at 10:30 AM

Burridge A C & Hogan M V

Conciliation Conference at 11:30 AM

Carpenter P & M A

FAMILY CONSULTANT CHADWICK

CONFERENCE ROOM 3.08 - LEVEL 3

Case Assessment at 9:00 AM

Horne A R M & K D

FAMILY CONSULTANT MCFARLANE

CONFERENCE ROOM 3.09 - LEVEL 3

Case Assessment at 9:00 AM

Reid J E & Leong S R T

Case Assessment at 11:00 AM

Sinojiya D & Moseray M

FAMILY CONSULTANT LANDERS

COUNSELLING - LEVEL 3

Case Assessment at 9:00 AM

Myers D & David K
Home |  Privacy |  Copyright & Disclaimer
All contents copyright Government of Western Australia. All rights reserved.