Family Court of Western Australia

Daily Court List

Note: you may wish to use your browser's "Find" function to facilitate searching. This should be available from the "Edit" menu on your browser

DAILY COURT LIST - THURSDAY, 26 APRIL 2018

 

JUSTICE DUNCANSON (Duty Judge)

LEVEL 4

at 9:00 AM

 

JUSTICE SUTHERLAND

COURT 2.3 - LEVEL 2

Rolling Trial at 10:00 AM

Da Silva G L & Zezan E P
 

Judgment at 2:00 PM

Mccrory S & Sheppard S
 

ACTING JUDGE MORONI

COURT 3.4 - LEVEL 3

Special Appointment at 9:45 AM

Backshall T W & Dyson S M
 

Rolling Trial at 10:00 AM

Eaton T J & Hsieh C
 

MAGISTRATE WALTER

COURT 2.4 - LEVEL 2

Rolling Trial at 10:00 AM

Roberts J K & Roberts S M
 

MAGISTRATE OSBORN (Duty Magistrate)

COURT 3.1 - LEVEL 3

Directions at 10:00 AM

Alizadeh G R & Hassani F
Bailey K L & A
Calderon C J & C M
Cameron E C & Gerritsen P D
Ford A C & D R
Gooch-Turner S M & Murrel B
Gorman E J & W I
Lee L J & S M
Luxton D P & J E
Simmons A L & Daw M R
Van Der Spoel K & Coote D P
Worth J D & Morse C P
skinner J A & Harness L
 

Directions at 11:00 AM

Hunt A T & L J F
 

Judgment at 2:15 PM

Brown J E & R
 

MAGISTRATE MARTINO

COURT 3.2 - LEVEL 3

Readiness Hearing at 9:30 AM

Banks C C & J J
 

Special Appointment at 9:30 AM

Aimedeo S & Maroyi B
 

Return of Subpoena at 9:30 AM

Lockley J L & K L
 

Special Appointment at 9:30 AM

Mathews M M J & Rasmussen C K & Gerdsen S
Scott A M & Harvey T D
Scott A M & Stewart C R
 

ACTING MAGISTRATE COHEN

COURT 3.5 - LEVEL 3

Return of Subpoena at 9:30 AM

Freeman L T & Nybo Z D
O'Hehir H J & Cowley P C
O'Neill J J & Mitton G G W & O'Neill K E A
 

Special Appointment at 10:00 AM

Boothey S M & Bardowski M J
 

Return of Subpoena at 10:00 AM

Cooper E J & A J
 

Special Appointment at 10:00 AM

Cooper E J & A J
 

Return of Subpoena at 10:00 AM

Kent N K & Martinac R N
 

Special Appointment at 10:00 AM

Kent N K & Martinac R N
Nkemjika K U I & N E
 

Special Appointment at 11:00 AM

Mccubbin D A & B J
 

Special Appointment at 12:00 PM

Miles A N & Gaby C A
 

ACTING MAGISTRATE MACKEY

COURT 2.2 - LEVEL 2

Judgment at 9:30 AM

Saab J A M & G
 

Return of Subpoena at 9:30 AM

Lawson M R & R H & Lawson J R & Marwood B W J
 

Special Appointment at 9:45 AM

Foster L M & Mcnab J W
Opie S R & Cannell A L
 

Child Related Hearing List at 10:00 AM

Chitty N C & Colbung N R
Oliver V A & R L
 

Child Related Hearing List at 11:00 AM

Davies E J & J M
Du Boulay K T & Purser C R
Flores Rojas L E & Elpitelli M A
Lembo S J & A C
Stevenson C & Greasley L F W
Trewen J J & Peak J
 

Special Appointment at 12:00 PM

Erickson B D & Innes C D J
 

Return of Subpoena at 12:00 PM

Erickson B D & Innes C D J
 

Special Appointment at 12:00 PM

Fielding D & Howard-Fielding L D
Mccahon J & Marchi B
 

REGISTRAR KUURSTRA (Duty Registrar)

CONFERENCE ROOM 2.39 - LEVEL 2

Procedural Conference at 9:00 AM

Johnston M A & Wright B N
 

Conciliation Conference at 9:45 AM

Blake D F & Saccoccia D
 

Contravention Conference at 11:30 AM

Cullen T L & Groom A J
 

FAMILY CONSULTANT HANAVAN

CONFERENCE ROOM 3.09 - LEVEL 3

Case Assessment at 9:00 AM

Boyle D M & Henerson R J
 

Case Assessment at 11:00 AM

Daly T & Joiner M P
 

FAMILY CONSULTANT REFELD

CONFERENCE ROOM 3.08 - LEVEL 3

Case Assessment at 9:00 AM

Mcgrath R R & Rumbold R
 

Case Assessment at 11:00 AM

Burgess T A & Beer C R